Jungheinrich præsenterer de nyeste løsninger inden for intralogistik på LogiMAT 2026 i Stuttgart, Tyskland. Besøgende vil opleve, hvordan Jungheinrichs produkter og koncepter optimerer lagerhåndtering, styrker processer og skaber fleksible, digitale og bæredygtige løsninger til forskellige brancher.
Besøgende kan opleve integrerede løsninger, der intelligent styrer materialeflow og optimerer lagerdriften. På Jungheinrichs stand præsenteres nye produkter, der løfter lageret til næste niveau. I et dedikeret område for mobile robotter demonstreres det, hvordan avanceret automation styrker virksomheders fremtidige konkurrenceevne.
Oplev næste generation af elektriske trucks (EFG), designet til markant at forbedre driften. Som et særligt højdepunkt afslører brandambassadøren og racerkøreren Nico Rosberg den nye EFG live på standen – sammen med en innovation, der sætter nye standarder inden for elektriske drivsystemer.
Besøgende kan få personlig rådgivning om lageroptimering, automation og løsninger til intralogistik. Møder kan også bookes på forhånd.
Her finder du os:
Hal 9 | Stand B05
Hal 8 | Stand C17
LogiMAT er den internationale fagmesse for lagerløsninger, materialeflow og procesoptimering. I løbet af tre dage får besøgende et omfattende indblik i de nyeste brancheudviklinger. Innovationer præsenteres, visioner konkretiseres, og løsninger vises, der gør processerne mere effektive og fremtidssikrede – fra indkøb til produktion og levering.
Under mottoet “Passion for Details” sætter LogiMAT 2026 fokus på løsninger, der med præcision, effektivitet og teknologisk styrke skaber nye standarder for hele processtrukturen.